Warning: Missing argument 4 for LoadGallery(), called in /home/vma/public_html/include/frontend/mod-news.php on line 31 and defined in /home/vma/public_html/include/frontend/mod-gallery.php on line 6
Военномедицинска академия - Новини
ВАКСИНАЦИОНЕН ЦЕНТЪР - ВМА

Новини

    Медици от ВМА с награди по повод Световния ден на здравето

    07.04.2026

    На фона на все по-нарастващите предизвикателства пред здравната система, Военномедицинска академия (ВМА) за пореден път отдаде признание към своите медици – хората, които ежедневно защитават живота и здравето с професионализъм, отговорност и всеотдайност.

    Наградите за високи постижения в работата и дългогодишна дейност в областта на военномедицинското дело им бяха връчени от полковник професор Владимир Василев, заместник-началник на ВМА.

    Посрещаме празника като високотехнологична болница, утвърдена като най-търсена от пациентите. Това не е просто резултат от стратегия или инвестиции, а резултат от хората зад всичко това. Благодарение на вашата всеотдайност, професионализъм и ежедневни усилия, ВМА не просто следва стандартите, а ги създава. Вашият труд, отговорност и ангажираност са причината болницата да бъде символ на доверие, качество и развитие. Искрената ни благодарност е към всеки един от вас, защото без вашия принос ВМА нямаше да бъде това, което е днес: номер едно, заяви полковник професор Владимир Василев.

    С „Почетен знак на Военномедицинска академия“ бе отличен доц.  Янчо Делчев, началник на клиника „Обща и онкологична гинекология”. „Малък плакет на Военномедицинска академия“ получиха д-р Недко Иванов – началник на Отделение за магнитно резонансна томография; д-р Павел Рашков – началник на Отделение за медицинско осигуряване на специфична дейност; Трифон Димитров – медицинска сестра в клиника „Интензивна терапия“.

    С „Плакет на Военномедицинска академия“ бяха отличени подполковник д-р Даниел Стефанов – началник на Втора полева болница „Роля 2”;  младши сержант Илона Киричина – медицинска сестра в Първа полева болница „Роля 2”; младши сержант Петя Тодорина – медицинска сестра в Първа полева болница „Роля 2”.

    „Грамота“ от началника на ВМА получиха старши лейтенант д-р Джансел Ибрям – асистент в клиника „Обща и онкологична гинекология”; Виктория Йосифова – медицинска сестра в клиника „Ендоскопска, ендокринна хирургия и колопроктология”; Милена Ангелова – рентгенов лаборант в клиника „Компютърна и магнитно резонансна томография”.

    Отличията са израз на институционално признание за високия професионализъм, отдадеността и приноса на медицинските специалисти към развитието на военномедицинската дейност и към опазването на здравето и живота на пациентите.