Новини
ВМА – повече от институция. ВМА е общност
07.04.2026
Уважаеми медици и служители на Военномедицинска академия,
7 април е денят, в който светът говори за здраве. Тази година акцентът е върху ролята на науката и единството в здравеопазването. За нас това не е тема, а ежедневие. Защото науката има истински смисъл само тогава, когато е в ръцете на хора като вас – хора, които я превръщат в грижа, в решения и в спасени човешки съдби.
Вашият избор да посветите живота си на грижата за другите изисква не само знания и умения, но и сърце, сила и кураж. Всеки ден вие сте там, където болката среща надеждата, където несигурността търси опора и където човешкият живот зависи от бързи решения, опит и отдаденост.
Военномедицинска академия е повече от институция – тя е общност, изградена върху доверие и професионализъм. А Вие сте нейното лице.
Благодаря ви за силата, с която устоявате, за съпричастността, която дарявате, и за достойнството, с което носите своята професия. Продължавайте да отстоявате високите стандарти и да бъдете опора за всички, които разчитат на вас.
Честит празник!
Генерал-майор професор д-р Венцислав Мутафчийски, дмн, FACS
Началник на ВМА
