ВАКСИНАЦИОНЕН ЦЕНТЪР - ВМА

Новини

    „Благодаря, че спасихте баща ми!“

    16.01.2026

    Професионализъм, бързи решения и човешко отношение спасяват животи във ВМА… точно, както разказва следващото писмо.

    „Уважаеми генерал Мутафчийски,

    Чрез това писмо искам да изкажа дълбоките си благодарности за професионализма и грижата, която медиците от ВМА оказаха на моя баща и му спасиха живота!

    За съжаление, в целия шок, който преживяхме със семейството ми, не успях да запомня името на нито един от лекарите и сестрите на смяна тогава…

    На 03.01.2026 г., около 17:00 ч., доведохме баща ми в спешното отделение на ВМА с болки в гърба и силна умора. След обстоен преглед и изследвания колегите ви установиха, че има разкъсване на аортата. По най-бързия начин организираха транспортирането на пациента в Болница „Софиямед“ с всички необходими за целта придружители. Към днешна дата баща ми е опериран успешно, възстановява се постепенно и дължи живота си на първо място на вашите професионалисти и след това на опериращия екип и следоперативните грижи.

    От цялото си сърце искаме да благодарим на екипа на кабинет 3 - Вътрешни болести, на екипа на Шокова зала, както и на тези специалисти, които трябваше спешно да се отзоват за изследвания и транспортиране, не само за професионализма им, но и за човешкото отношение и емпатията, която проявиха към нас!

    Бъдете здрави и дано има повече такива ХОРА като вас!

    Искрени поздрави: К. Костадинова“

    За нас това писмо е признание за работа, свършена точно навреме, по правилния начин и с отношение към човека отсреща. Благодарим на всички медици, които всеки ден поемат тежестта на подобни решения и доказват, че медицината е не само знание и опит, а и морал, емпатия и дълг.