Новини
Малките герои от „Бърборино” подариха усмивки във ВМА
14.11.2022
Децата от столичната детска градина „Бърборино”, която единствена в столицата и в страната има група за деца с инсолинозависим захарен диабет, подариха усмивки в Световния ден за борба с диабета.
Малките герои отново гостуваха във ВМА след „паузата” заради COVID-пандемията.
Детският празник има за цел да покаже, че малчуганите и младите хора с диабет водят съвсем пълноценен живот.
Децата са нашето бъдеще и затова винаги ще ги подкрепяме в техните мечти. Ние като ръководство на ВМА сме изключително благодарни на г-жа Теменужка Димитрова, директор на детска градина „Бърборино”, защото те бяха наша опора в най-тежките месеци на пандемията и приеха да се грижат за децата на нашите служители, за да могат те да са на разположение в COVID-зоните на ВМА, и не само. За нас това беше огромна помощ, за което благодарим от сърце, заяви генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS, началник на ВМА.
