Новини
Лекари с призвание, пациенти с признателност
25.08.2025
Всеки благодарствен ред, изпратен до ВМА, е доказателство, че в основата на медицината стоят не само знания и умения, но и човечност, съпричастност и отдаденост.
Те са признание към всеотдайността на нашите медици, които всеки ден се борят не само за здравето, но и за достойнството и спокойствието на хората, преминаващи през трудни битки.
„След дълго търсене на подходящия гръден хирург и подходящо болнично заведение, съдбата ме доведе в Клиниката по гръдна хирургия на ВМА.
Трудно ми е да опиша с думи своята благодарност към д-р Бадаров и сестра Николова, и целия персонал на клиниката за техния професионализъм и топло отношение.
Чувствах се специална, всеки ден виждах усмивките на лицата на хората, които работят тук. В отделението цари чистота, ред и дисциплина, каквито рядко се срещат в другите болници.
Вие ми върнахте вярата в професионализма и отношението на лекарите към пациента.
Дълбок поклон и благодаря!“
***
„Уважаеми проф. Йорданов,
С настоящото писмо изразявам дълбоката си признателност към Вас и целия екип на Клиниката по гръдна хирургия на ВМА за изключителните грижи, професионализъм и човешко отношение, които получих по време на лечението си.
Позволете ми специално да благодаря на:
подп. д-р Теодор Бадаров за прецизността в хирургичната интервенция, увереното ръководство на лечението ми и ясната комуникация, които вдъхват спокойствие.
д-р Ненад Цоневски и д-р Сабрина Амири – за отдадеността, вниманието и подкрепата във всеки един етап от възстановяването ми.
Техният подход съчетава медицинска прецизност с топлота, разбиране и спокойствие, които вдъхват сигурност и в най-трудните моменти.
Изказвам искрена благодарност и на старша медицинска сестра Лили Николова, както и на целия сестрински и санитарен екип в клиниката – за постоянната подкрепа, отзивчивост и внимание, с които ме обгрижваха всеки ден.
Убедих се, че във Вашата клиника работят лекари и специалисти с истинско призвание, за които пациентът е не само клиничен случай, а преди всичко човек.“
***
„Не намирам думи, за да изразя благодарността си към проф. Георги Байчев и целия колектив, работещ в Клиника по гръдна хирургия на ВМА. срещнах се с невероятни професионалисти и хора, грижовни и състрадателни, прецизни и педантични в работата си, изпълнение с любов и състрадание към пациентите си!
Тръгвам си оттук, изпълнена с надежда и любов към живота и хората!
Господ здраве да ви дава! “
***
„С най-искрени чувства изказвам своята благодарност към екипа на Гръдна хирургия-ВМА.
Изключително грижовно отношение на всички нива. Бъдете все така състрадателни и мили. Възхитена съм от чистотата, която е навсякъде.
Бъдете здрави и успешни!“
„Всеки човек има трудности и трудни периоди в живота си. Битки, които трябва да спечели.
В един такъв момент от моя живот съдбата ме срещна с прекрасния екип на Гръдна хирургия-ВМА. благодаря ви от сърце за грижите, вниманието и отдадеността към професията ви.
Всеки от екипа беше усмихнат, добър, лекуваше ме с очите си и усмивката си.
Приемете моето голямо благодаря!“
Благодарим на всички пациенти, които намират сили да споделят своята история и да върнат светлината в дните на онези, които се грижат за тях.
