Новини
Когато дългът срещне човечността
04.05.2025
Над 3000 са годишно военнослужещите и цивилните служители от военните формирования на Българската армия, които даряват кръв в помощ на пациентите на Военномедицинска академия (ВМА).
В навечерието на 6 май – Деня на храбростта и празник на Българската армия, искаме да изкажем нашата признателност и уважение към тях, защото това са хората, които не само служат с чест, но и даряват от себе си в най-прекия смисъл на думата – чрез кръвта си. По този начин те даряват живот всеки ден, без думи, без показност, коментира проф. Румен Попов, началник на Центъра по трансфузионна хематология на ВМА.
От началото на годината „кръводаряванията под пагон“ са над 1200. Това не е просто акт на солидарност – това е тиха, но могъща проява на доблест, човечност и съпричастност.
Кръвта, която дарявате, не просто лекува – тя спасява. А вашата готовност да помагате – дори когато не знаете на кого – ви прави истински герои – не само в бойната подготовка, но и в най-ценното бойно поле днес: това за човешкия живот!
